דילוג לתוכן הראשי

השרפה בכרמל ואסון אוטובוס הצוערים, עפ"י פרשת "מקץ" ודו"ח המבקר.

בעיצומו של חג חנוכה, בין התאריכים: 2-5 בדצמבר 2010, פרצה שרפה נוראה בהר הכרמל, כמוה לא ידענו, שגבתה קורבנות כבדים בנפש וברכוש.
אוטובוס ובו צוערי משטרה, נלכד בתוך חומת אש, ונוסעיו נספו.
במלאת שנה לאסון, כתב רשף דוד וענונו, ראש מדור מניעת דליקות ודובר שירותי כבאות והצלה חדרה, מאמר: "קטנות האדם מול איתני הטבע", ובו הוא מתעד את אשר היה עד לו.
ולהלן קטע מתוך המאמר:
"...אני חוזר לאותו יום שבו ראיתי איך מפלצת האש האכזרית, שינתה כיוון ללא שום סימנים מוקדמים, נעה במהירות עצומה, דילגה על רכסים שלמים עם להבות בגובה של 50 מטרים, וכילתה את היער והחורש הטבעי, כאילו היו שלף בשדה קוצים. תוך פחות מ-3 דקות גמאה האש מרחק של 1,500 מטרים... עמדתי משתומם. מעולם לא ראיתי מחזה כזה...".
שנה וחצי לאחר האסון, מפרסם מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, את דו"ח החקירה שביצע לאסון, אשר עיקריו פורסמו בעתון "ישראל היום".
וכך מתאר המבקר את 10 הדקות האחרונות של אוטובוס צוערי המשטרה בתוך מלכודת האש (עמ' 13):
"...בשעה 15:30 מפקדת תחנת חיפה (אהובה תומר) ו/או קצין אג"מ מחוזי, לאחר שחלפו את האש ממזרח, חסמו את האוטובוס שטיפס מולם והנחו אותו לחזור על עקבותיו... האוטובוס סב לאחור והתחיל בנסיעה כלפי מטה, ושם נתקל באש מולו שהגיעה ממזרח למערב והתפשטה במהירות לאורך הכביש. האוטובוס התחיל לנסוע לאחור בהילוך אחורי, הצליח לעלות כ-150 מ', ואז שוב נתקל באשונעצר בשעה 15:40, כשהוא לכוד באש מכל עבריו.
רוני סופר, צלם המתעד אסונות בעולם, היה בשטח, וסייע להציל 3 סוהרים מנוסעי האוטובוס, מספר: 
"...האוטובוס ניסה לעשות סיבוב פרסה, כשלפתע כדור אש לכד את האוטובוס... הרכס נראה לי שקט... ואז בשנייה אחת האש דילגה מעבר לנקיק שבראשו עמדתי ומולי התלקח קיר של אש...". 

בשבת של אסון השרפה בכרמל, שחלה במהלך ימי חג החנוכה, קראו בבית הכנסת את פרשת "מקץ".
להלן פסוקים מתוך הפרשה
"...ועתה שלח, קבץ אלי את כל ישראל אל הר הכרמל ...וישלח ...ויקבץ את הנביאים אל הר הכרמל...
ותיפול אש ה' ותאכל את העולה ואת העצים ואת האבנים ואת העפר ואת המים...
וירא כל העם, ויפלו על פניהם ויאמרו: ה' הוא האלוהים...
והשמים התקדרו עבים ורוח, ויהי... גשם גדול...".

פסוקים אלה זעזעו כל מי שבקי בפרשת "מקץ", בהבינם את כוחם הנבואי בהקשר לאסון השרפה בכרמל, לכן הוחלט להימנע בשבת הזו, מקריאת פסוקים אלה, ובמקומם קראו את הפטרת "רני ושמחי בת ציון".

למרות זאת, נבואת הזעם מפרשת "מקץמתממשת באסון השרפה בכרמל אחד לאחד:
הפרשה מתרחשת בהר הכרמל. 
אסון אוטובוס הצוערים מתרחש כידוע גם בהר הכרמל.
הפרשה מתרחשת על רקע בצורת קשה בישראל.
אסון אוטובוס הצוערים מתרחש כידוע.


אני מאמינה שכל הכוחות הקיימים בעולם, בטלים ומבוטלים מול כוחו של בורא עולם.
שהוא תחילת עונת החורף עונת הגשמים והקור, אך בפועל, היה מזג האוויר חם באופן קיצוניהייתה בצורת, שגרמה להתייבשות הצומח בכרמל, וכתוצאה מכך, הייתה השרפה כבר ביומה הראשון, לאסון הכבד בתולדות המדינה
 המתאר את התחרות בין נביאי הבעל לאליהו הנביא על רקע הבצורת בארץ ישראל.
בפרשה - אלוהים מבהיר אש בכרמל לאחר תקופת בצורת ארוכה שהמיט על הארץ בשל התפשטות עבודת האלילים
באסון השרפה בכרמל - פורצת אש גדולה לאחר תקופת בצורת ארוכה, שגרמה להתייבשות הצומח בכרמל, מה שגרם להתפשטות השרפה במהירות בזק.
בפרשה - אליהו הנביא מאשים את פשע עבודת האלילים כגורם לבצורת על הארץ, והוא מבקש להוכיח לעיני כל העם את אפסות האלילים לעומת כוחו הכל יכול של האלוהים.
מהו פשע עבודת האלילים בעת הזאת, שהמיט עלינו את הבצורת תקופה כה ארוכה, שגרמה לאסון השרפה בכרמל, אשר רק לאחר שגבתה קורבנות קשים בנפש וכילתה את הכרמל, ירד גשם גדול והשרפה כובתה.
אני יותר ממאמינה, כי הרדיפה אחר צבירת הון בדרכים נוכליות, תוך נישול קורבנות תמימים וחסרי ישע מרכושם, חליבתם וחיסולם, סגידה עיוורת לכוח הכסף, לפשע השטני שהוא "תעשיית הרצח", הם עבודת האלילים בת זמננו? 
בפרשה - אלוהים שולח אש, ששורפת את כל הר הכרמל, ורק לאחר שהשרפה מכלה את הכל... השמים התקדרו עבים ורוח, וירד... גשם גדול.
באסון השרפה בכרמל - במהלך כל ימי השרפה בכרמל, הבצורת לא נשברת, ולא יורדים גם לא טיפות מים, למרות שזה הזמן לגשם... ורק לאחר שהאש כילתה הכלוגם גבתה קורבנות קשים בנפש, רק אז... השמים התקדרו עבים ורוח וירד... וירד גשם גדול...

צפו בסרטון מצמרר זה, המתעד את השעות הראשונות של השרפה... מתוך האש עולה עמוד עשן שחור מדהים בסימטריותו, שבקצהו דמוי אצבע מוכיחה, וכעת צפו בסרטון הזה, בו נראית דמות עולה מתוך האש.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

יפה ואריה דרעי, ופרשת ניצול הקשישים, ניצולי השואה, איסר ואסתר ורדרבר, שהסתיימה ברצח אכזרי של הקשישה אסתר ורדרבר.

1. כבר בבגרותו התבלט   אריה דרעי , כ עסקן ציבורי, כששימש מזכיר הישוב החרדי, מעלה עמוס, וחבר המועצה האזורית גוש עציון. עלייתו המוקדמת והמהירה לעמדות כוח, מסתבר, משכה אליו נוכלים, שראו בו כלי לשאיבת כספי ציבור לעצמם, וביקשו את קירבתו. נוכלים אלה מתברר, גם מתמחים  בחליבת הונם של ניצולי שואה תמימים . 2. איסר ואסתר ורדרבר , היו בני זוג עריריים , ילידי פולין וניצולי שואה , אשר בשנת 1957 הגיעו לניו-יורק וקבעו בה את מקום מושבם.  3. בסוף שנות ה-70, בערוב ימיהם, מצאו עצמם הזוג ורדרבר, מגיעים לארץ ישראל, מובלים אל בית היתומות וינגרטן בירושלים, שם הוצגה בפניהם היתומה העליזה, יפה כהן, בת ה-19 , שבדיעבד מתברר, שימשה נערת פיתוי חסודה. 4. הנוכלים שגררו את בני הזוג ורדרבר בערוב ימיהם לארץ ישראל, הצליחו לשכנעם בחזותם המשכנעת ובלשונם החלקלקה, כי מה שהם מציעים להם הוא דרך להנציח את הוריהם שנספו בשואה. הם יתמכו כספית בזוג צעיר חסר כל שעומד להתחתן, וכאשר יוולדו להם ילדים, הם יתנו לילדיהם את שמות הוריהם שנספו בשואה. 5. ברור, כי המלכודת הזו, שנפלו לתוכה זוג הקשישים ניצולי השואה התמימים, תואמה עם

סרטונים ופרסומים ששופכים אור על רצח רבין.

פעילות הוועדה הציבורית ע"ש   אדיר ז'ק ז"ל ,  לחקר רצח רבין . האתר של הוועדה הציבורית לחקר רצח רבין תביעת הוועדה הציבורית לחקר רצח רבין, נגד "ידיעות אחרונות" בגין הוצאת לשון הרע שיחה עם רותי איזיקוביץ מהוועדה לחקר רצח רבין ז"ל יגאל עמיר לא רצח את רבין - סרטון המבוסס על מאמר של רותי איזיקוביץ . לפני 16 שנה, תוכננה התנגשות בראש הממשלה יצחק רבין פרופ' אריה זריצקי - לא יתכן שיגאל עמיר רצח את רבין  - חלק א' פרופ' אריה זריצקי - לא יתכן שיגאל עמיר רצח את רבין - חלק ב' שאלות רבות הקשורות לרצח רבין התחקירים של נפתלי גליקסברג, אריק ברנשטיין ונורית קידר תיק לא סגור - רצח רבין 1 תיק לא סגור - רצח רבין 2 תיק לא סגור - רצח רבין 3 תיק לא סגור - רצח רבין 4 תיק לא סגור - רצח רבין 5 תיק לא סגור - רצח רבין 6 תיק לא סגור - רצח רבין 7 תיק לא סגור - רצח רבין 8 תיק לא סגור - רצח רבין 9 תיק לא סגור - רצח רבין 10 התחקירים של החוקר והמרצה: מר נתן גפן רצח רבין - מהתנקשות מבוימת לרצח ממוסד 1 רצח רבין - מהתנקשות מבוימת לרצח ממוסד 2 רצח רבין - מ

דו"ח פיקוח עירוני מתאריך 2.5.2012 בגין חצר לא נקייה של הבית.

רקע כללי אני גרה בדירת קרקע בדמי מפתח, שהכניסה אליה נפרדת, דרך שביל העובר בתוך גינה, עליה הוקמה חנייה פלילית , כפי שארחיב בנפרד.  כדיירת בדירת קרקע, אני נוהגת כל יום לנקות את חזית דירתי המשמשת באופן טבעי גם את דיירי הבית האחרים.  בחצר האחורית הקמתי 2 פינות ישיבה. אחת לשימוש יומיומי שוטף ואת השנייה ריצפתי ובה אני בונה סוכה בחג סוכות.  וזה המצב מזה שנים .  הרקע לדו"ח בעלת הבית מעסיקה אדם אשר פעם בכל שבוע מגרף את החצר, והוא נדרש לא לגרף בפינות הישיבה שלי , לכן, אני מגרפת את הפינות האלה כל יום . כחודש וחצי לפני שנרשם לי הדו"ח , המגרף נעלם, והצטברו עלים בשטח שהוא מנקה . במצב רגיל הייתי לוקחת יוזמה ומגרפת את השטח כולו, אך ידעתי שהיעלמותו זדונית ומתואמת עם החוקרים הפרטיים הפועלים לחיסולי, שבעלת הבית, מירית לויט, היא חלק מהם , והתכוונתי לגלות לאן הם חותרים, לכן השארתי את המצב כפי שהוא והמתנתי.  כשבועיים לפני עריכת הדו"ח , בעת שגזמתי עצים בגינה, לפתע ראיתי את