דילוג לתוכן הראשי

פרשת בר-און חברון, בתיווכו של הקבלן דוד (דודי) אפל, האם קיים קש

פרשת בר-און חברון, נחשפה ע"י העיתונאית אילה חסון בערוץ הראשון בתאריך 22.1.1997. 
לפיה, מינויו של רוני בר-און לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, היה חלק מקנוניה שיזם שר הפנים, אריה דרעי, בתיווכו של חברו, הקבלן, דוד (דודי) אפל, שמטרתה, לאפשר לאריה דרעי להימלט מן האישומים הפליליים נגדו, בעסקת טיעון נוחה, שתירקם בשיתוף פעולה עם היועץ המשפטי שיתמנה, רוני בר-און, מה שיאפשר לאריה דרעי להמשיך לבחוש בפוליטיקה, ובתוך כך לקדם את האינטרסים הכלכליים של חברו הקבלן, דודי אפל.


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ידע מדוע אריה דרעי לוחץ עליו למנות את רוני בר-און לתפקיד היועץ המשפטי, ולמרות זאת, הוא נאלץ להיכנע ללחציו של אריה דרעי, מאחר וכיו"ר ש"ס, אריה דרעי איים עליו, שאם לא יעשה כן, הוא יכשיל את הסכם חברון שעמד אז על הפרק.


הקנוניה הזו כאמור, נחשפה ע"י העיתונאית אילה חסון, ומינויו של רוני בראון ליועץ המשפטי לממשלה, בוטל לאלתר, ותוכניתו של אריה דרעי, להימלט מן האישומים הפליליים נגדו, לשביעות רצונו של חברו, הקבלן דודי אפל, נכשלה... והחבל הלך והתהדק סביב צווארו של אריה דרעי. 
נשאלת איפה השאלה:
האם הקבלן דוד (דודי) אפל, שנזעק כבר פעם אחת לסייע לאריה דרעי, נזעק שוב לעשות זאת, והפעם היה צורך לחסל את האיום המיידי שריחף מעל ראשו של דרעי, את הקשישה, ניצולת השואה, אסתר ורדרבר.
...ובתאריך 28.6.1991, מתרחשת תאונת דרכים אכזרית, כשמשאית מחצה למוות את הקשישיה, אסתר ורדבר, בעת שחצתה את השדרה בשכונת מגוריה בניו יורק, ויחד עמה נקברה גם האמת שהזוג דרעי לא חפץ בה.
בת דודתה של הקשישה שהייתה עדה לתאונה, דיווחה כי הנהג הדורס הוא מהגר רוסי.
רצח הקשישה התמימה, ניצולת השואה, אסתר ורדרבר, מעולם לא נחקר כראוי, האחראים, המתכננים והמזמינים של רצח שטני זה, עדיין מסתובבים בינינו חופשי...אני מאמינה, שכל הכוחות הקיימים בעולם, בטלים ומבוטלים מול כוחו של בורא עולם.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרטונים ופרסומים ששופכים אור על רצח רבין.

פעילות הוועדה הציבורית ע"ש   אדיר ז'ק ז"ל ,  לחקר רצח רבין . האתר של הוועדה הציבורית לחקר רצח רבין תביעת הוועדה הציבורית לחקר רצח רבין, נגד "ידיעות אחרונות" בגין הוצאת לשון הרע שיחה עם רותי איזיקוביץ מהוועדה לחקר רצח רבין ז"ל יגאל עמיר לא רצח את רבין - סרטון המבוסס על מאמר של רותי איזיקוביץ . לפני 16 שנה, תוכננה התנגשות בראש הממשלה יצחק רבין פרופ' אריה זריצקי - לא יתכן שיגאל עמיר רצח את רבין  - חלק א' פרופ' אריה זריצקי - לא יתכן שיגאל עמיר רצח את רבין - חלק ב' שאלות רבות הקשורות לרצח רבין התחקירים של נפתלי גליקסברג, אריק ברנשטיין ונורית קידר תיק לא סגור - רצח רבין 1 תיק לא סגור - רצח רבין 2 תיק לא סגור - רצח רבין 3 תיק לא סגור - רצח רבין 4 תיק לא סגור - רצח רבין 5 תיק לא סגור - רצח רבין 6 תיק לא סגור - רצח רבין 7 תיק לא סגור - רצח רבין 8 תיק לא סגור - רצח רבין 9 תיק לא סגור - רצח רבין 10 התחקירים של החוקר והמרצה: מר נתן גפן רצח רבין - מהתנקשות מבוימת לרצח ממוסד 1 רצח רבין - מהתנקשות מבוימת לרצח ממוסד 2 רצח רבין - מ

יפה ואריה דרעי, ופרשת ניצול הקשישים, ניצולי השואה, איסר ואסתר ורדרבר, שהסתיימה ברצח אכזרי של הקשישה אסתר ורדרבר.

1. כבר בבגרותו התבלט   אריה דרעי , כ עסקן ציבורי, כששימש מזכיר הישוב החרדי, מעלה עמוס, וחבר המועצה האזורית גוש עציון. עלייתו המוקדמת והמהירה לעמדות כוח, מסתבר, משכה אליו נוכלים, שראו בו כלי לשאיבת כספי ציבור לעצמם, וביקשו את קירבתו. נוכלים אלה מתברר, גם מתמחים  בחליבת הונם של ניצולי שואה תמימים . 2. איסר ואסתר ורדרבר , היו בני זוג עריריים , ילידי פולין וניצולי שואה , אשר בשנת 1957 הגיעו לניו-יורק וקבעו בה את מקום מושבם.  3. בסוף שנות ה-70, בערוב ימיהם, מצאו עצמם הזוג ורדרבר, מגיעים לארץ ישראל, מובלים אל בית היתומות וינגרטן בירושלים, שם הוצגה בפניהם היתומה העליזה, יפה כהן, בת ה-19 , שבדיעבד מתברר, שימשה נערת פיתוי חסודה. 4. הנוכלים שגררו את בני הזוג ורדרבר בערוב ימיהם לארץ ישראל, הצליחו לשכנעם בחזותם המשכנעת ובלשונם החלקלקה, כי מה שהם מציעים להם הוא דרך להנציח את הוריהם שנספו בשואה. הם יתמכו כספית בזוג צעיר חסר כל שעומד להתחתן, וכאשר יוולדו להם ילדים, הם יתנו לילדיהם את שמות הוריהם שנספו בשואה. 5. ברור, כי המלכודת הזו, שנפלו לתוכה זוג הקשישים ניצולי השואה התמימים, תואמה עם

מתוך פסק הדין של השופט צמח, במשפטו של אריה דרעי.

מתוך פסק הדין (השופט צמח) : בתחילת יוני 1990  -  אסתר ורדרבר מגיעה ארצה  לגילוי המצבה של בעלה,  וגם מבקרת בבית הזוג דרעי,  ובתאריך 20.6.90 -   חוזרת אסתר לארה''ב. ביום 15.6.90,  עוד ב היות אסתר בארץ , מתפרסמת כתבת תחקיר, שכותרתה:  כמה דירות יש לשר דרעי ואיך ממן את דירתו החדשה.  אך  אריה דרעי,  למרות שיטען מאוחר יותר כי  עושרו בא לו מידי בני הזוג ורדרבר, לא ביקש מאסתר למסור גרסה בענין,  ואסתר תשוב לניו-יורק. חוקרי המשטרה מנסים להגיע לאסתר ורדרבר  ולגבות עדות מפיה.  אריה דרעי  באמצעות  עושי דברו, יטרפד ניסיון זה להגיע לאסתר ולחוקרה , ואסתר לא תמסור הודעה במשטרה. תחת זאת,  יבקש ממנה אריה דרעי שתחתום לו על תצהיר  שיתמוך בהגנתו המתהווה.  התצהיר מטעה בתוכנו, ואסתר מסרבת לחתום. באין תצהיר,  עמד  אריה דרעי  על חיוניותה העצומה של גרסתה,  ושליח מטעמו יקליט  את  אסתר ורדרבר בסתר . הניסיונות  להטעותה ולשים דברים בפיה, לא יועילו.  אסתר  לא תאשר את הגרסה של אריה דרעי  כפי שיטענו באזניה. תוך  תקופה זו,  שבה נעשים מאמצים כושלים,  לשכנעה שתחתום על תצהיר מטעמו של אריה דרעי, תקפח אסתר ור