דפים

יום שני, 12 בספטמבר 2011

יפה ואריה דרעי, ופרשת ניצול הקשישים, ניצולי השואה, איסר ואסתר ורדרבר, שהסתיימה ברצח אכזרי של הקשישה אסתר ורדרבר.

1. כבר בבגרותו התבלט אריה דרעי, כעסקן ציבורי, כששימש מזכיר הישוב החרדי, מעלה עמוס, וחבר המועצה האזורית גוש עציון. עלייתו המוקדמת והמהירה לעמדות כוח, מסתבר, משכה אליו נוכלים, שראו בו כלי לשאיבת כספי ציבור לעצמם, וביקשו את קירבתו. נוכלים אלה מתברר, גם מתמחים בחליבת הונם של ניצולי שואה תמימים.


2. איסר ואסתר ורדרבר, היו בני זוג עריריים, ילידי פולין וניצולי שואה, אשר בשנת 1957 הגיעו לניו-יורק וקבעו בה את מקום מושבם. 


3. בסוף שנות ה-70, בערוב ימיהם, מצאו עצמם הזוג ורדרבר, מגיעים לארץ ישראל, מובלים אל בית היתומות וינגרטן בירושלים, שם הוצגה בפניהם היתומה העליזה, יפה כהן, בת ה-19, שבדיעבד מתברר, שימשה נערת פיתוי חסודה.


4. הנוכלים שגררו את בני הזוג ורדרבר בערוב ימיהם לארץ ישראל, הצליחו לשכנעם בחזותם המשכנעת ובלשונם החלקלקה, כי מה שהם מציעים להם הוא דרך להנציח את הוריהם שנספו בשואה. הם יתמכו כספית בזוג צעיר חסר כל שעומד להתחתן, וכאשר יוולדו להם ילדים, הם יתנו לילדיהם את שמות הוריהם שנספו בשואה.


5. ברור, כי המלכודת הזו, שנפלו לתוכה זוג הקשישים ניצולי השואה התמימים, תואמה עם בני הזוג, יפה כהן ואריה דרעי.


6. מיותר לומר, כי לו רצו בני הזוג להנציח את הוריהם בדרך זו של אימוץ זוג חסר אמצעים לפני חופתו, הם לא היו ממתינים עם ההנצחה הזו לערוב ימיהם. 


7. בית היתומות ויינגרטן בירושלים, מתברר, היה בית היתומות היחיד שבני הזוג ורדרבר ביקרו בו, ותלמידת המוסד היתומה, יפה כהן, הייתה התלמידה היחידה שהוצגה בפני בני הזוג, ע"י מנהל המקום ובעליו, הרב פישל וינגרטן.


8. מה היה ביתומה, יפה כהן, שלא היה ביתומות האחרות במוסד, שנבחרה ע"י מנהל המוסד, להציגה בפני הזוג ורדרבר, מה עשה את היתומה יפה כהן, מתאימה יותר מהיתומות האחרות במוסד, לשמש מסחטה לכספי הקשישים. התשובה היא בן זוגה, אריה דרעי, וברור על פניו, כי הזוג יפה כהן ואריה דרעי, לא היו בחירה של זוג הקשישים, אלא תכתיב.


9. מיותר לומר, כי גם הרב פישל וינגרטן, מנהל בית היתומות, שהציג בפני הזוג את היתומה המועדפת, שיתף פעולה עם תרגיל העוקץ הנתעב הזה שבוצע בקשישים התמימים ניצולי השואה.


10. זמן קצר לאחר שעסקת ההנצחה ההזויה נסגרה, התארסו יפה ואריה דרעי, והזוג ורדרבר מימנו להם את הילולת חתונתם שהתקיימה בינואר 1981, וגם מימנו להם את רוב עלות דירתם הראשונה.
לזוג דרעי נולד בן שיקרא יעקב, ע"ש אביו של איסר.


11. בסוף 1983, פנה אל אריה דרעי, הרב וינברג, מנהל עמותת לב בנים שבים, והציע לו להשתלב כאברך ונותן שיעור בישיבה שבבעלות העמותה, אריה דרעי הסכים, ועד מהרה הוא מתמנה למנהל אדמיניסטרטיבי בעמותה, בזכות כישרונותיו הבולטים.


12. בינואר 1985, התמנה, אריה דרעי, לעוזר שר הפנים. וב- 22.12.1988, הוא הושבע לשר הפנים.
בכל התקופה הזו, בה שימש אריה דרעי בתפקידים בכירים בממשלה, התברר, כי קיבל שוחד ממנהלי ישיבת לב בנים, משה וינברג, הרב וינברג ויום טוב רובין, שרצו להתקרב אליו בהיותו כוח פוליטי עולה, כדי לזכות בטובות הנאה לעמותתם, ואריה דרעי, שידע זאת, הפך אותם לשפוטיו ועושי דברו.
מיותר לומר, כי כספי השוחד שקיבל הזוג דרעי, הנם כספי ציבור.


13. הונו של הזוג דרעי, בתקופה זו הוכפל ואף שולש, והמתנות של הקשישים כבר לא קסמו לבני הזוג, כבעבר, וזה הקרין גם על יחסם של בני הזוג לקשישים.
בינואר 1990, החמיר מצב בריאותו של איסר, ואריה דרעי נסע לארה"ב בתפקידו כשר הפנים, וגם היה בניו-יורק, אך הוא אפילו לא טרח לערוך ביקור חולים אצל איסר. ב- 12.3.1990, נפטר איסר בייסורים, והובא לקבורה בירושלים.


14. ב-10.6.1990, פשטה המשטרה על משרד הפנים שבראשותו של דרעי, ופתחה בחקירה, שהביאה להתגבשות 2 תיקים פליליים נגדו: תיק ציבורי ותיק אישי, אך אתייחס רק לתיק האישי, שבו מואשם דרעי בקבלת שוחד בסך -.150,000 דולר בהיותו עובד ציבור, ואשר הוגש לבימ"ש בתאריך 20.6.1993


15. אריה דרעי לא הכחיש כי קיבל מעמותת לב בנים את הסכום המיוחס לו, אלא, שלהגנתו טען. כי כספים אלה התקבלו כירושה מהזוג ורדרבר, אשר לשיטתו, הם הוריה המאמצים של רעייתו, יפה, ועמותת לב בנים שבים, היו רק המתווכים, ולא המקור לכסף.


16. השאלה היא, לשם מה בכלל היה צורך במתווכים, מדוע לא יכלו הקשישים למסור ישירות לבני הזוג דרעי, את הכסף שהם חפצים לתת להם במתנה?
ולהלן ההסבר. אריה דרעי ידע, כי הגרסה לפיה כסף זה הינו ממקורות עצמיים, לא ישכנע את בית המשפט, בהתחשב בעובדה, שתוך תקופה קצרה של כ-5 שנים, שבה שימש מנכ"ל משרד הפנים ואח"כ שר הפנים, צמח הונו באופן עצום ליכולתו, עד כי רכש כמה דירות ואחת מהן, היא דירת פאר רחבת ידיים דו מפלסית ברח' ה קבלן. עושר כזה לא יכול להתיישב עם הכנסותיו באותה עת. לכן, הוא אימץ גרסה חדשה, לפיה, עושרו בא לו ממקור חוץ, קרי, בני הזוג ורדרבר.


17. הגרסה החדשה שהציג דרעי בבימ"ש, הביאה אותו לפנות אל הקשישה אסתר ולבקש ממנה שתחתום לו על תצהיר שקרי שהכין, כאילו הכספים שקיבלת מעמותת לב בנים, היו כספים שהיא העבירה לו באמצעות העמותה, אך זו לא הסכימה לחתום על תצהיר שקרי.


18. ואז הפעיל אריה דרעי, על הקשישה, לחצים כבדים באמצעות שליחיו ועושי דברו, לאלצה לחתום על התצהיר השקרי, ואלה גרמו לה סבל נוראי עד שאמרה: אם זה מה שאני מקבלת על הטוב שעשיתי, עדיף לי למות, אך היא עמדה בסירובה


19. ואז בתאריך 28.6.1991 - לאחר שכלו תקוותיו של אריה דרעי, לשכנע את אסתר, הקשישה התמימה, לשתף אתו פעולה בתיק האישי שהתנהל נגדו, ויותר מכך, אריה דרעי גם הבין, שאסתר תשתף פעולה עם המשטרה ותעיד נגדו, מתרחשת תאונת דרכים קטלנית, שבה מוצאת אסתר הקשישה את מותה, בעת שחצתה את  השדרה בשכונת מגוריה בניו יורק, ומשאית מחצה אותה למוות
בת דודתה של אסתר, שהייתה עדה לתאונה, סיפרה בעדותה, כי הנהג הדורס הוא מהגר רוסי.


20. מיותר לומר, כי למשאית פוטנציאל גבוה יותר מאשר מכונית פרטית, להבטיח מוות של נדרס בתאונת דרכים. מכונית פרטית, הייתה יכולה לגרום לאסתר רק נכות, שלא הייתה מנטרלת את כושרה להעיד נגד אריה דרעי.  21. בתאריך: 17.3.1999 - מורשע אריה דרעי בתיק האישיבעבירות: לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, ונגזר עליו 4 שנות מאסר, שהופחתו בעליון ל- 3 שנות מאסר, וקנס של 250,000 ש"ח.   
בימ"ש קבע, כי אין בסיס לטענה של אריה דרעי, כאילו עמותת לב בנים היו מתווכים לכספים שנתנו לו הקשישים, אלא, שהם היו המקור של הכספים שנתנו לאריה דרעי, כשוחד.


22. רצח הקשישה התמימה, ניצולת השואה, אסתר ורדרבר, מעולם לא נחקר, ואיש לא נתן את הדין על פשע שטני זה. הרוצח ומזמיני הרצח, עדיין מסתובבים בינינו חופשי...


מתוך פסק הדין של השופט צמח:

1. בתחילת יוני 1990 - מגיעה אסתר ורדרבר ארצה, לגילוי המצבה של בעלה, וגם מבקרת בבית הזוג דרעי, ובתאריך 20.6.90 - היא חוזרת לארה''ב.


2. ביום 15.6.90, עוד בהיות אסתר בארץ, מתפרסמת כתבת תחקיר, שכותרתה: כמה דירות יש לשר דרעי ואיך ממן את דירתו החדשה.  למרות שמאוחר יורת יטען אריה דרעי, כי עושרו בא לו מידי בני הזוג ורדרבר, הוא לא ביקש מאסתר למסור גרסה בענין, ואסתר תשוב לניו-יורק.

3. חוקרי המשטרה מנסים להגיע לאסתר ורדרבר ולגבות עדות מפיה. אריה דרעי באמצעות עושי דברו, יטרפד ניסיון זה להגיע לאסתר ולחוקרה, ואסתר לא תמסור הודעה במשטרה.
תחת זאת, יבקש ממנה אריה דרעי שתחתום לו על תצהיר שיתמוך בהגנתו המתהווה. התצהיר מטעה בתוכנו, ואסתר מסרבת לחתום.


4. באין תצהיר, עמד אריה דרעי על חיוניותה העצומה של גרסתה, ושליח מטעמו יקליט את אסתר ורדרבר בסתר. הניסיונות להטעותה ולשים דברים בפיה, לא יועילו. אסתר לא תאשר את הגרסה של אריה דרעי כפי שיטענו באזניה.


5. תוך תקופה זו, שבה נעשים מאמצים כושלים, לשכנעה שתחתום על תצהיר מטעמו של אריה דרעי, תקפח אסתר ורדרבר את חייה בתאונת דרכים קטלנית בניו-יורק, ותלך לעולמה ב-28 ביוני 1991.

6. שלושת הנאשמים האחרים יחד עם אריה דרעי:
הרב אריה וינברג - מנהלה של עמותת לב בנים.
משה וינברג - בנו של הרב אריה וינברג וגם מנהל בעמותת לב בנים.
יום טוב רובין - הגזבר של עמותת לב בנים.


שמואל וינברג - אינו נאשםאך הוא אחד מעושי דברו של אריה דרעי. הוא בנו של הנאשם, הרב אריה וינברג, ואחיו של הנאשם, משה וינברג, ובגרסתו החדשה של אריה דרעי, הוא ממלא תפקיד חשוב.
7. ככל שמעמדו של אריה דרעי מתחזק, משתנה אופי היחסים בינו לבין שותפיו לפשע. אריה דרעי הופך לבעל המאה ולבעל הדעה. גם ביחסיו עם בני הזוג ורדרבר חלה תפנית. עם עליית מעמדו, פוחתת חשיבותן של המתנות הכספיות, שקיבל מבני הזוג ורדרבר.


8. אריה דרעי נהג להתקשר לישיבת לב בנים, הן בתקופה ששימש עוזר לשר הפנים, והן בתקופה ששימש שר הפנים, ולהזכיר ליום טוב רובין, שהוא זקוק לכסף או ל''מכולת'', ורובין היה מפקיד לחשבונו בבנק, או מוסר לידי אשתו, סכומי כסף בגודל המשכורות שלו ושל חבריו בישיבה, אך הזוג דרעי לא הסתפק בגזלת כספי ציבור אלה, אלא נשאו עיניהם להיות בעלי הון של ממש.

9. בדצמבר 1985, בהיות אריה דרעי מנכ"ל משרד הפנים, מוכרים בני הזוג דרעי את דירתם הקטנה ורוכשים דירה יותר מרווחת. ההפרש במחיר בסך -.26,500 דולר, מממנים ראשי עמותת לב בנים, מכספי ציבור.


10. באוקטובר 1987, בהיות אריה דרעי מנכ"ל משרד הפניםרוכשים בני הזוג דרעי דירה נוספת בסכום של -.110,000 דולר.


11. בפברואר 1989, בהיות אריה דרעי שר הפנים, רוכשים הזוג דרעי דירה נוספת, והפעם דירת פאר, ברח' הקבלן בירושלים, המשתרעת על שני מפלסים. הדירה תרוהט ריהוט מלא. את הכלים הסניטריים הוא מייבא מארצות הברית. עלותם הכוללת בעתם כ -.30,000 דולר, אותם קנתה יפה בניו-יורק בחודש מרץ 1989, בנסיעה שנקשרה לאשפוז איסר ורדרבר בבי"ח. ההשקעה בדירה תגיע ל -.445,000 דולר לפחות.


12. יום טוב רובין הודה, כי העביר לאריה דרעי סך של 120,000 דולר, ואריה דרעי הודה שהשתמש בכסף הזה לתשלומים לדירתו זו המפוארת.


13. לעיתונות הציג אריה דרעי גרסה לפיה הדירה ברחוב הקבלן מומנה ממקורות עצמיים, וכך גם בחקירתו הפלילית, מסר גרסתו זו, אך כשנדרש להסביר, הוא לא היה יכול ובחר בזכות השתיקה.
במקביל, פתח במלחמה נגד המשטרה והפרקליטות, והטיח בהן, שלא רק את נפשו הן מבקשות, אלא גם את נפש תנועתו ש"ס, ומעלילות עליו עלילת שווא.


14. עתונאים לא מעטים, שעל פניו פעלו ממניעים זרים, התגייסו לסייע לאריה דרעי במאבקו זה, ופרסמו מאמרים שהציגו את המשפט נגדו כרדיפה פוליטית.

15. תחת חסות השתיקה, ההשתקה והמאבק ברשויות האכיפה, נטוותה אט אט גרסתו החדשה של אריה דרעי, לפיה, הכספים שקיבל מעמותת לב בנים, נתקבלו מהוריה המאמצים של אשתו, איסר ואסתר ורדרבר, באמצעות שמואל וינברג, שנהג, מדי בואו ארצה, להביא עמו כספים מאת איסר ורדרבר ולמסרם במישרין לידי אביו, הרב אריה וינברג, לזכות אריה דרעי.

16. הרב אריה וינברג, עפ"י גרסתו החדשה של אריה דרעי, היה הבנק שלו, וכל אימת שנזקק לכסף, היה מבקש ממנו להעביר לו כספים מכספיו, ועפ"י טענתו, מתוך כספים אלה שהם שלו, הוא שילם את כל הסכומים שהוא מואשם בקבלתם כשוחד.


17. אריה דרעי, בגירסתו זו, להרכיב על גבם של בני הזוג ורדרבר גם כספים שהם לא נתנום, בניסיון להסביר את התעשרותו המהירה בתקופה כה קצרה, ולהכשיר את הכספים הלא כשרים שנמצאו בידיו, לא לקח בחשבון, שהקשישים הישרים, לא ישתפו איתו פעולה.

18. בעת פתיחת חקירת המשטרה, אסתר היתה עדיין בחיים ואף שהתה בישראל, והייתה בביקור אצל הזוג דרעי. היא העדה האותנטית והישירה, אם לא היחידה, לעניין הכספים שהזוג דרעי טוענים שקיבל ממנה ומבעלה, אך דרעי לא מצא לנכון לבקש שתאשר את גירסתו.
ולא רק שבני הזוג דרעי לא ביקשו מאסתר שתאשר את גירסתם, אלא שגם באוקטובר 1990, כאשר ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה ביקש מנציג משטרת ישראל בניו-יורק, להיפגש עם אסתר, כדי לאמת עמה את גרסתו של אריה דרעי, הפעיל דרעי את זרועו הארוכה, שמואל וינברג, ואת חבריו בניו-יורק, לסכל בכל מחיר את חקירתה בידי משטרת ישראל.

19. ואכן, שמואל וינברג, הצליח במשימתו. 

מחד הוא הוליך שולל את חוקרי המשטרה, כשהוא מנהל עמם בערמה משא ומתן מיגע, שבסופו יצאו החוקרים בידיים ריקות מבלי לפגוש את אסתר. 
מאידך, הוא הפעיל על אסתר לחצים כבדים מנשוא, כדי למנוע ממנה להיחקר, תוך ניצול לרעה את בדידותה, את אלמנותה, ואת פחדיה מתקופת השואה
הוא שיסה אותה בנציגי משטרת ישראל, ושיקץ אותם בעיניה: ''קומוניסטים'', ''החבר'ה הציונים'' שבאו ''לסובב'' את הראש של ''אשה זקנה''. ואביו, אריה וינברג, הוסיף ואמר לה שלא תיחקר בפוסקו: ''איש לא צריך אותם''.
לאחר שהצליח במזימתו, וחקירת אסתר סוכלה, צהל שמואל באזני אחיו, משה וינברג על נצחונו: ''אמרתי לו (לקצין המשטרה שנתבקש לפגוש ולתשאל את אסתר) שישק בתחת, תחפש את החברים שלך, תחזור בחזרה מאיפה שבאת''.20. אין ספק, כי סיכול חקירת אסתר נעשה במצוותו ולשביעת רצונו של אריה דרעי. שהרי אין להעלות על הדעת כי שמואל סיכל ביוזמתו, חקירת עדה עיקרית שהיא גם מעין האם המאמצת של אשתו. די בעובדה זו, כדי ללמוד כי גרסת הזוג דרעי היא שקר וכזב.

21. אומנם סיכול חקירת אסתר עבר בהצלחה, אך אי-העדתה יצרה חלל, שעלול להיזקף לחובתו של דרעי בבוא היום.

לכן, בד בבד עם מאמציו לסכל את חקירתה, החל שמואל וינברג להקליט בסתר את אסתר, שיחות מתודרכות. 
הוא החל להקליטה בנובמבר 1990 והמשיך להקליטה עד סמוך לתאריך ‎28.6.91 - מועד בו נגדעו חייה בתאונת דרכים מחרידה.

22. ארבע קלטות מבוימות ותצהירים מתוצרת עצמית הוגשו לבית המשפט כראיה מטעמו של אריה דרעי. מתוך הקלטות ניכר, כי שמואל בא לאסתר במרמה כדי לגנוב את דעתה. הוא מקליטה בלא ידיעתה כגנב במחתרת. השיחות מגמתיות ומלאכותיות. שמואל מנסה בערמה לשים דברים בפיה וללכדה בלשונהאינו מציג לה גרסה בשלמותה. הוא משליך לשיחה פירורי פרטים, זעיר פה זעיר שם, כדי לא לעורר את התנגדותה.

תעשיית ראיות:


1. לאחר שסולק המוקש המסוכן הזה בדמות גרסה ישירה מפי אסתר, פונתה הדרך לנטיעת גרסתו של אריה דרעי, מפי עדי-שוליים, שיעידו עדויות שמיעה על מה שנודע להם כביכול מפי בני הזוג ורדרבר. אלה יעידו עדויות מסביב לענין, כשהעדה העיקרית, אסתר ורדרבר, חיה וקיימת, אך פיה חסום.

2. הוגשו לבימ"ש תצהירים מפי עדים עקיפים, בשעה שאסתר בחיים, אך אינה מעידה, העדים העקיפים הועדפו גם על פני עדויות קרובות לאסתר, כמו, בת דודתה, רוז גיטליס, וחברתה הקרובה, פיי זיגפריד.
הכזב שבתצהירים יתגלה במהרה בחקירת המצהירים על תצהיריהם. התצהירים יקרסו כולם ויתגלו כתצהירי שקר.

3. הניסיון להחתים את אסתר על תצהיר כוזב:
באמצעות עושי דברו, מכין אריה דרעי טיוטת תצהיר לחתימת אסתר, שתוכנו כוזב, ניסוחו מתוחכם, כולו חללים ככברה, שניתן למלאם בתוכן שיחפוץ. ויש בו גם מלכודות לרוב.

עדי הגנה ניסו לשכנע את אסתר, ואף הפעילו עליה לחצים, כדי שתחתום על התצהירים. גם עורך דינו של אריה דרעי בניו-יורק נתבקש לתרום חלקו בשכנועה.
הלחצים על האישה הקשישה הזו היו קשים מנשוא. בעטיים הייתה אסתר שבורה וקרועה בתוכה.

4. בשיחות האחרונות שהקליט שמואל וינברג בסתר מפיה, הוא מספר לה על מצוקתו של אריה דרעי: ''אומרים [במשטרה] שאריה משקר, הם לא מאמינים''. על כן גורלו נתון בידיך. למרות זאת, אסתר אינה מוכנה לגונן על אריה דרעי, אף נוכח הסכנה המרחפת מעל ראשו, והיא לא מאשרת את טענותיו. לדידה, האשם רובץ כולו לפתחו.
אסתר זועמת על רכישת הדירה שברחוב הקבלן. לדעתה, דירת-ראווה שקנה אותה ''כדי לנקר את העיניים לאנשים'', והוסיפה: ''האם אי-פעם שמעת ששר בישראל... שיעשה לעצמו דירות פאר, אף אחד מהממשלה בישראל לא עשה לעצמו לוקסוס''.


5. שמואל לא מרפה, ואסתר מפרפרת בין ידיו, נאנקת ואומרת: "...טוב מותי מחיי... אם צרות כאלה מתרגשות על ראשי על מה שגמלנו לאריה דרעי, למה לי חיים...".

6. אסתר חושדת בכוונותיו של שמואל ושל אריה דרעי כלפיה, וחשה שאריה דרעי מבקש לקחתה ''קורבן''. ''הוא רוצה לכסות את עצמו'', ''הוא הולך להטיל את זה על איסר ועלי'', ''רוצים שאני אכנס לבית הסוהר בשביל אריה... אני לא רוצה להכנס לבית הסוהר'', ''לכם כלום לא איכפת, שיקחו אותי לכלא''. ''הוא עשה את זה והוא יאכל את זה'', היא מטיחה, ודוחה בנחרצות את הניסיון להחתימה על תצהיר הכזב.

7. ואז היא מודיעה לשמואל: שהיא מתכוונת ללכת ''מחר'' לעורך-דין אחר ולעשות תצהיר אחר. 
שמואל ממהר להציע לה את העו"ד של יפה, אך אסתר דוחה את הצעתו בשאט נפש ומשיבה: ''הוא עו''ד של המאפיה'', ''הוא העו''ד הגדול ביותר שיש בין כל הבנדיטים'', וכי רק העורך-הדין שלה יכתוב לה תצהיר אחר.


8. בשיחה האחרונה שהקליט, מנסה שמואל לברר עם אסתר את תוצאות השיחה עם עורך הדין שלה. הוא שואל אותה: ''העו''ד אמר לך שאת בסיכון?'' וגם שיחה זו עומדת בסימן נסיונותיו העקביים של שמואל להחתים את אסתר על טיוטת התצהיר שהכין, אך שוב ללא הצלחה.

התעקשותה של אסתר לא לשתף פעולה עם הפשעים של הזוג דרעי, לא הותירה ברירה בידם.
...וכעבור זמן מה מצאה אסתר את מותה הטראגי בתאונת דרכים אכזרית, ולקחה עמה אל הקבר את האמת שהזוג דרעי לא חפץ בה.

ואלה דבריה האחרונים של אסתר: "...טוב מותי מחיי... אם צרות כאלה מתרגשות על ראשי על מה שגמלנו לאריה דרעי, למה לי חיים...". יהי זכרה ברוך.

פס"ד העליון בהרכב 3 שופטים: ש. לוין, א. מצא וי. קדמי.להלן עובדות מצמררות שאי אפשר להתעלם מהן:

1. שמו הפרטי של דרעי הוא: אריה מכלוף, וזה גם שמו של נכדו, בנה הבכור בתו.
2. ינואר 1981 - אריה דרעי ויפה כהן מתחתנים ובני הזוג ורדרבר ממנים להם את חתונתם.
3. כעבור 28 שנים - ינואר 2009התינוק, אריה מכלוף, נכדם של בני הזוג דרעי, לפתע ללא סיבה, חדל לנשום ונפטר.

אריה דרעי מסביר מה מכפר על עבירות גניבה וגזל, שעליהם יום הכיפורים לא מכפר.... רק מיתה.

אני מאמינה שכל הכוחות הקיימים בעולם, בטלים ומבוטלים מול כוחו של בורא עולם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה