דפים

יום חמישי, 27 באוקטובר 2011

מי הם החוקרים הפרטיים.


אצטט מתוך האתר של לשכת החוקרים הפרטיים בישראל:
"...כדי להיות חוקר פרטי לא צריך להירשם לקורס!... יש צורך רק בהתאמנות במשרד חקירות, תחת פיקוח של מאמן מורשה, במשך 3 שנים... בהיקף של יום עבודה מלא, כך שלא ניתן לשלב עבודה אחרתאלא באישורים מתאימים ממשרד המשפטים...".
"...המחזיק ברשותו רישיון חוקר פרטי, יכול לעסוק במקצוע החקירות הפרטיות אך ורק תחת פיקוח של משרד שלבעליו רישיון לניהול משרד חקירות כדין. כך, שחוקר פרטי אינו רשאי לעסוק במקצועו... אלא, באמצעות משרד חקירות, או שהנו בעל רישיון לניהול משרד חקירות פרטיות...".
  
מתברר, כי מקצוע החקירות הפרטיות, שעל פניו, טומן בחובו תנאים ופיתויים למי שרוצים לבצע פשעים במסווה של עבודת חקירות פרטיות, המקצוע הזה, המסוכן, אינו נלמד במסגרת הכשרה מבוקרת, אלא, מועבר ע"י חוקרים פרטיים וותיקים, בעלי ותק בפעילות פלילית, הידועים, כמי שאליהם פונים כאשר רוצים לחסל אדם.
במצב הזה, מי שרוצה להיות חוקר פרטי, אין לו ברירה, אלא להיות שפוט של בעל משרד החקירות הוותיק, שמכשיר אותו, שבו הוא גם תלוי לאחר שיקבל את הרישיון, שיעסיק אותו, ואין לו ברירה אלא לבצע את כל דרישותיו של בעל משרד החקירות, לרבות מעשי פשע, שנחשבו בעיניו כבלתי מוסריים, עד שהגיע לאותו משרד חקירות, שבו הוא לומד מושגים חדשים לגבי מוסרי ולא מוסרי, ואם הוא רוצה להיות חוקר פרטי, אין לו ברירה אלא להיות עבריין נתעב, או שלא יהיה חוקר פרטי.


ברור, כי משרדי החקירות הפרטיים הוותיקים, הם גם המחליטים אם בכלל תתקבל להכשרה או לא. ואם הם יחליטו מהסיבות הפליליות השמורות עמם, שאתה לא תהייה חוקר פרטי, אז זה מה שיהיה, וכל מתלמד חש שהוא חב תודה גדולה לבעלי משרד החקירות שהסכימו להכשירו, והוא מבין שבתמורה עליו לעשות כל שיידרש על ידם, ובכלל זה לבצע פשעים גם נגד בני משפחתו.


הכספים הנשפכים בענף הזה, אסטרונומים ומהווים פיתוי ענק לכל צעיר שמחפש כסף קל, ולמי שמצבו הכלכלי קשה, קשה לסרב לכספים האלה.
להמחשה, תגמול על שעת מעקב הוא: -.50 דולר.


כדי לחקור הייתי זקוקה לתכנות מידע שרק חוקרים פרטיים יכולים לרכוש, אז חשבתי ללמוד חקירות פרטיות בשביל התעודה.
לא היה לי מחשב ובעיקר לא הכרתי את האינטרנט, אז חרשתי כל יום עיתונים ובסוף מצאתי. קורס חוקרים פרטיים מטעם משרד חקירות פרטי, והתקשרתי.
הקול שענה לי היה אדיב, אך מיד כששמע את קולי, בטרם הספקתי להציג עצמי, הוא ביטל מכל וכל אפשרות שאשתתף בקורס, זה לא בשבילך אמר, כשהוא לא אמור לדעת עלי כלום, וכשלחצתי, אמר בקוצר רוח, שההרשמה נסגרה.


במקצועי, אני מורה לחשבונאות, בעברי עבדתי 6 שנים במשטרה, אני ללא עבר פלילי, אינטלגנטית, ועל פניו, בעלת כישורים מתאימים, ולמרות זאת, לא יכולתי ללמוד את התחום הזה שהייתי זקוקה לו, כי התחום הזה נשלט ע"י מאפיה של חוקרים פרטיים עבריינים.אשתף אתכם בסיפור שהייתי עדה לו, שזעזע אותי למרות שהייתי כבר בעניינים.
הרשומה עדיין בכתיבה.


אני מאמינה שכל הכוחות הקיימים בעולם, בטלים ומבוטלים מול כוחו של בורא עולם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה