דפים

יום חמישי, 27 באוקטובר 2011

פרשיות שהיו חייבים להילקח בחשבון ולמנוע את קידומו של יורם לוי לתפקיד הרגיש של ראש ימ"ר דרום.

פרשת המוכסים והאחים פריניאן
בעקבות פשיטת המכס על ביתם של הפריניאנים, החרימו להם המוכסים ציוד. אנשי פריניאן פתחו במרדף אחרי המוכסים עד שחסמו אותם. ואז הפליאו במוכסים מכות רצח, ולקחו מהם חזרה את הציוד שהוחרם על ידם. 
התיק הפלילי שנפתח במשטרה לאירוע זה, נגנז בנסיבות לא ברורות
עפ"י עדות אחת הפקידות במשטרה, הקצינים רמזו לה להעלים את התיק.

יוצא איפה, כי שוטרים, יכולים להחליט לסגור תיק משיקולים פליליים, להעלים תיק, ולעשות בחומרי חקירה ככל העולה על דעתם המושחתת, מבלי לחשוש שיצטרכו לספק הסבר, ובעיקר, בטוחים שלא יבולע להם.
במצב כזה של אנרכיה, יכול שוטר גם לתפור תיק לחף בכוונת זדון לחסלו, וזאת יודעת המאפיה, שמזמינה אצל השוטרים חיסולים באמצעות תפירת תיקים.


פרשת גניבת סוללות ממחסן פיקוד העורף
בשנת 1998, שנה לפני שנרצח העבריין בוחבוט ע"י השוטר צחי בן אור, שימש יורם לוי בתפקיד ראש לשכת מודיעין ובילוש במרחב לכיש, ומפקדו הישיר היה משה קראדי. 
באותה תקופה נגנבו ממחסן פיקוד העורף בגן יבנה, סוללות מיוחדות, המשמשות למפוחים במסכות אב"כ של קשישים וילדים. שווי הגניבה: כעשרה מיליוני שקלים. 
כעבור כמה שבועות, יורם לוי יוצר קשר עם החוקר הפרטי, שמונה מטעם חברת הביטוח שביטחה את הסחורה הגנובה, והודיע לו כי האחים פריניאן מוכנים להחזיר את הסחורה, בתמורה ל- -.600,000 שקלים, ולהבטחה שלא ייאסרו. 
לא יאומן - יורם לוי משמש שליח מטעם העבריינים לסחוט מהקורבן כסף... במקום שהיה עוצר אותם ומעביר אותם תחת חקירת מכבש עד שהיו חושפים את הרכוש ומודים בגניבה...


העסקה בוצעה לשביעות רצונם המלאה של הפריניאנים, ובאופן לא מפתיע, לא נוהל כל רישום לגבי העסקה ולא קוימו הנהלים המחייבים.
כמובן שהאירוע עורר סימני שאלה רבים, וגורמים במשטרה דיברו על כך, שהעסקה בוצעה בשל מניעים זרים של שוטרים ולא במסגרת עבודתם במשטרה, ולמרות זאת, לא בוצעה כל בדיקה.


מסתבר, כי המשטרה יכולה להחליט כי היא לא חוקרת פשעים חמורים, שבהם מעורבים שוטרים, וכך מובטח לשוטרים העבריינים חופש פעולה.
באין בודק או חוקר, באין דורש לחקור, אז גם אין אשמים, וכך העבריינים מתקדמים בדרגות ובתפקיד, ומסכנים את בטחון הציבור.  


אני מאמינה שכל הכוחות הקיימים בעולם, בטלים ומבוטלים מול כוחו של בורא עולם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה